Komu potrzebne jest osocze bogatopłytkowe?

Co raz popularniejsze staje się dbanie jednocześnie o zdrowy jak i młody wygląd. Wpływa to nie tylko na naszą estetykę, ale również i lepsze samopoczucie. Bardzo pomocne okazują się w tym zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Ich dodatkowym atutem jest to, że wykorzystywane w nich osocza pochodzą z krwi osoby, która będzie miała wykonywany zabieg. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia alergii czy też odrzucenia wykorzystywanych czynników przez organizm.

Procedury zabiegu

Bardzo często metoda ta stosowana jest w celu spłycenia blizn, zniwelowania zmarszczek czy też wyrównania kolorytu skóry. Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe podawane jest do skóry często poprzez mezoterapię zostaje ona pobudzona do regeneracji jak również wytwarzania niezbędnych do tego substancji oraz włókien kolagenowych. Oprócz tego osocze zawiera komórki posiadające własne czynniki wzrostowe, co dodatkowo poprawia ukrwienie zwiększa poziom nawilżenia skóry a tym samym jej elastyczność.

U kogo wykorzystywane?

Ponadto osocze bogatopłytkowe w ortopedii wykorzystywane jest równie często u osób mających problemy z nadmiernym łysieniem. Stymuluje porost włosów i dodatkowo poprawia ich jakość. To także dobre rozwiązanie w regeneracji skóry, które przyspiesza proces gojenia się ran a także tkanek przyzębia. Stąd też tak duże zainteresowanie daną tematyką zarówno w medycynie estetycznej jak i sportowej. Na końcowy efekt zazwyczaj należy poczekać kilka dni za to utrzymuje się on przez bardzo długi okres czasu. Sam zabieg jest łatwy i nie stanowi większych trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.