Idealny kształt nosa – to możliwe!

Dzisiejsze kanony piękna są bezlitosne: za ładne uznawane jest to, co symetryczne i odpowiadające standardom kreowanym przez media. Sprawia to, że przeciętny człowiek ma kompleksy z powodu swoich niedoskonałości w wyglądzie. Jedną z najczęściej wymienianych w badaniach przez respondentów częścią ciała, która powoduje niezadowolenie z siebie jest nos: za gruby, za chudy, zbyt długi, za mały, zadarty, czy też garbaty. Nie da się go zakryć ubraniem ani makijażem, a jego kształt w dużym stopniu determinuje wygląd twarzy. Całe szczęście można go korygować za pomocą operacji plastycznych.

Operacja dostępna dla każdego?

Wiele klinik medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Warszawie i innych miastach oferuje operację korekty nosa. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i może obejmować część chrzęstną lub kostną nosa. Najczęściej jednak dokonuje się tzw. totalnej korekcji, czyli operacji poddaje się obydwie części.

Zabiegi plastyczne u www.lineacorporis.pl

Jej możliwe efekty to skrócenie, zmniejszenie i wyprostowanie krzywego nosa, usunięcie garbka nosowego, korekcja czubka i nozdrzy, a także wyprostowanie przegrody nosowej. Rekonwalescencja trwa do 10 dni, a proces gojenia do 12 miesięcy. Po tym czasie można ocenić ostateczne efekty operacji.

Kliniki w każdym mieście?

Aktualnie w każdym większym mieście znajduje się przynajmniej kilkanaście gabinetów medycyny estetycznej, które oferują szybkie i skuteczne zabiegi korekty nosa. W najlepszych gabinetach operacje takie wykonywane są przez doświadczonych profesjonalistów, dlatego gwarancja udanego zabiegu jest niemalże stuprocentowa. Oczywiście zawsze jest to operacja, dlatego istnieje pewne ryzyko, ale im bardziej doświadczony lekarz tym jest ono mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.