Jak walczyć z przeziębieniem w ciąży?

Ciąża to bardzo piękny stan, jednakże cechuje się obniżeniem odporności. Wiele kobiet przyznaje, że w trakcie ciąży przynajmniej raz przechodziło ostre przeziębienie, w szczególności podczas pierwszego trymestru. Niestety, zwykłe leki na przeziębienie nie są wskazane w przypadku ciężarnych. Niektóre z nich mogą być bowiem szkodliwe dla dziecka. Warto pamiętać o tym, że szereg substancji przenika przez łożysko.

Dostępne leki dla kobiet w ciąży

Na szczęście, w aptekach dostępne są leki na przeziębienie dla kobiet w ciąży. Najczęściej są to same naturalne substancje, które jedynie łagodzą dolegliwości związane z przeziębieniem. Krople do nosa są w stanie złagodzić nieco uporczywy katar, a tabletki do ssania zmniejszają opuchliznę i ból gardła. Można też leczyć się naturalnymi, domowymi sposobami, a więc sokiem z malin, syropem z cebuli, czosnkiem oraz cytryną. Warto zachować ostrożność, jeżeli ciąży towarzyszą mdłości i złe samopoczucie, ponieważ niektóre produkty mogą pogorszyć wymioty. O poradę najlepiej zapytać specjalistów

Zawsze konsultuj się z lekarzem

Kobiety w ciąży leki na przeziębienie powinny stosować tylko i wyłącznie po konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym. Można też udać się do lekarza rodzinnego, który na pewno pomoże i wskaże odpowiednie preparaty dla ciężarnych. Najważniejszy jest jednak wypoczynek i relaks. Warto też pić spore ilości płynów. Jeżeli choroba przedłuża się, niekiedy konieczne jest zastosowanie antybiotyku. Lekarz z pewnością dobierze taki, który będzie nieszkodliwy dla dziecka i pomoże mamie szybko wrócić do siebie. Obecnie w aptekach dostępnych jest wiele takich leków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.