Akcesoria kosmetyczne – zadbaj o ich sterylność

on

Jak powszechnie wiadomo, wiele akcesoriów kosmetycznych ma częsty kontakt ze skórą pacjenta. Podczas wielu zabiegów, jak choćby pedicure, może dojść do zabrudzenia przyrządów naskórkiem, krwią i innymi wydzielinami klienta. Zanieczyszczenia te mają dużą szansę na zawieranie bakterii, grzybów oraz podobnych patogenów, które mogą roznosić się na następnych pacjentów.

Zwykłe mycie może okazać się niewystarczająco skuteczne, gdyż niektóre drobnoustroje są w stanie przetrwać nawet w bardzo wysokiej temperaturze, chemikaliach i innych, skrajnie niesprzyjających warunkach. Aby mieć pewność, że spełnia się wszystkie standardy higieny i bezpieczeństwa, należy zastosować autoklaw kosmetyczny. Jest to profesjonalny sprzęt, który potrafi kompletnie wysterylizować nawet najbardziej zanieczyszczone narzędzia.

Podstawowe wyposażenie gabinetu kosmetycznego

Każdy godny zaufania gabinet kosmetyczny powinien być odpowiednio wyposażony. Umożliwia to firma Kerpro. Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia wymagań prawnych, ale też ograniczenia ryzyka związanego ze zdrowiem, a nawet życiem klientów. Autoklaw kosmetyczny to absolutna podstawa, dlatego konieczny jest zakup co najmniej jednego egzemplarza. Urządzenie to może być również stosowane w warunkach domowych, gdzie możliwość pozbycia się wszystkich bakterii z akcesoriów kosmetycznych może okazać się w pewnych sytuacjach niezbędna.

W każdym razie, higieny nigdy nie za wiele, kiedy w grę wchodzą liczne choroby, którymi można przez nieuwagę zakazić się podczas wykonywania nawet prostych czynności, jakimi są zabiegi kosmetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.